Realizace

Dílna jako společenská místnost

I z bývalé dílny lze vytvořit příjemný a užitečný prostor. Tento domeček z 80. let minulého století sloužil nadšenému kutilovi. Jeho základ tvoří ocelová konstrukce, která byla vyplněna betonovými díly. Byl sem přiveden proud a topilo se v litinových kamnech. I přes četná doporučení řemeslníků stavbu zbourat se architekti rozhodli využít industriálního vzhledu interiéru.

Domek se celý zateplil a úzká horizontální okna byla zaměněna za prosklené plochy. Na střechu byly použity asfaltové pásy. Celá stavba byla obložena modřínovými prkny a natřena šedou barvou s patinou. Podlaha je také z modřínu a strop je pobitý palubkami natřenými na bílo. Úložný prostor byl vyřešen tak, aby co nejméně ubíral na ploše a místnost opticky nezmenšoval. Na strop byla zavěšena tovární svítidla ze 30.let. Přes dva metry dlouhý masivní dubový stůl je doplněn venkovními kovovými židlemi, které barevně i výrazově ladí s kovovou konstrukcí objektu. Pro přespání slouží rozkládací pohovka.

Místnost nyní slouží jako pracovna, jídelna pro větší společnost, útočiště pro případ deště při venkovním grilování a jako ložnice pro hosty. Teplo z kamen a velká okna do zahrady vytvářejí jedinečný prostor, který se stal velmi oblíbeným místem setkávání rodiny a přátel.

foto: Jiří Ernest a nordiczen